Zakończył się dwudniowy wyjazd, podczas którego dziennikarze podkarpackich mediów oglądali projekty i inwestycje, jakie powstały w naszym regionie dzięki środkom z funduszy europejskich. Kilkunastoosobowa grupa przemierzyła w sumie kilkaset kilometrów od Dobrzechowa, przez Sanok, Ustrzyki Dolne, Buszkowice oraz Przemyśl. Już niedługo ich relacje usłyszycie w prasie, radiu i telewizji.

Dziennikarze odwiedzili zarówno podkarpackie firmy, które wykorzystały unijne dotacje na rozwój i innowacje, jak np. Modern Forms Marcin Bosek w Dobrzechowie, czy przedszkole Kraina Marzeń Alicji Harłacz w Buszkowicach, która w swojej działalności postawiła na rozwój najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Dziennikarze odwiedzili również budowę nowego dworca multimodalnego w Sanoku, który już na początku przyszłego roku umożliwi tysiącom turystów oraz mieszkańcom regionu swobodne i bezpieczne przemieszczanie się w regionie. Dziennikarze odwiedzili również placówkę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, która za cel postawiła sobie poprawę funkcjonowania rodzin z terenu powiatu bieszczadzkiego poprzez zwiększenie dostępności usług społecznych z zakresu wsparcia rodziny. W Przemyślu dziennikarze zapoznali się z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa społecznego Warsztatowo założone i prowadzone przez Katarzynę Grabkę. W Warsztatowie dzieci i młodzież z regionu mogą brać udział w zajęciach z ceramiki i rękodzieła artystycznego oraz wykorzystywać swoje talenty artystyczne.

Cykliczne wyjazdy dziennikarzy organizowane przez urząd marszałkowski mają pokazać dziennikarzom, a dzięki nim mieszkańcom Podkarpacia, jak zmienia się nasz region i jak wiele zyskał dzięki unijnym funduszom. Już niedługo dłuższa informacja i materiał filmowy z tego wydarzenia.

Relacja radiowa z wizyty studyjnej   (mp3, 3.74 MB)

Relacja radiowa z wizyty w Warsztatowie (mp3, 5.88 MB)

Relacja radiowa z wizyty w Modern Forms (mp3, 8.88 MB)

 

Galeria zdjęć

Przedstawiciel firmy Modern Forms prezentuje swoje produkty Uczestnicy świetlicy terapeutycznej prowadzonej przez PCPR Dyrektor PCPR w miejscu realizacji projektu Uczestnicy zajęć w przedsiębiorstwie społecznym Warsztatowo
Uczestnicy zajęć w przedsiębiorstwie społecznym Warsztatowo Założycielka przesiębiorstwa społecznego Warsztatowo Przedszkolaki podczas zabaw w Krainie marzeń w Buszkowicach Basen w przedszkolu w Buszkowicach