Fundusze Ro(c)kujące w Cieszanowie za nami. To impreza, która odbyła się w ramach dziewiątej edycji Cieszanów Rock Festiwal. Wydarzenie co roku gromadzi tysiące miłośników rocka z regionu i spoza Podkarpacia. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku uczestnicy festiwalu mieli okazję wziąć udział w eventach, promujących Fundusze Europejskie. W ramach imprezy zorganizowane zostały warsztaty edukacyjne z zakresu pozyskiwania środków unijnych na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Sporą popularnością cieszył się unijny konkurs, w którym uczestnicy rywalizowali między sobą pomysłami na własny biznes.

Warsztaty unijne

Z działań edukacyjnych organizowanych podczas festiwalu skorzystało kilkadziesiąt osób w wieku 18 – 40 lat. Przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Lubaczowie, którzy poprowadzili warsztaty oparli je na doświadczeniach uzyskanych podczas realizacji projektów: „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie lubaczowskim i „Aktywizacja osób powyżej 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie lubaczowskim. Uczestnicy warsztatów mogli nie tylko zapoznać się z wiedzą ogólną na temat strumienia funduszy skierowanego konkretnie w ich stronę, ale mieli okazję popróbować swoich sił w pisaniu wniosku unijnego. 

Warsztaty na temat możliwosci pozyskania Funduszy Europejskich na otwarcie własnej działalności gospodarczej

Atrakcje dzięki Funduszom

W ramach cieszanowskiej imprezy odbyło się jeszcze wiele innych działań z funduszami w tle. Rajd rowerowy, malowanie muralu, quizy i konkursy unijne – to pozostałe działania, w które zaangażowano uczestników Festiwalu. Szacuje się, że objęły one swym zasięgiem ponad tysiąc osób. Wszystko po to, by pokazać dotychczasową efektywność i skuteczność pozyskiwania środków w powiecie lubaczowskim, a także zachęcić do sięgania po fundusze przez osoby indywidualne.

Nad działaniami promocyjnymi na miejscu imprezy czuwali przedstawiciele Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podkarpackiego oraz przedstawiciel Głównego Punktu Informacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. W namiocie „Zmieniamy Podkarpackie z RPO” można było wygrać materiały promocyjne i gadżety z logo RPO.

Stoisko Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego podczas CRF

Fotorelacja z wydarzenia na naszym profilu na Facebooku.