Spot pt. „Fundusze Europejskie w walce z pandemią”, ukazujący zmagania ratownika medycznego, a zarazem szefa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu znalazł się w gronie laureatów 12. edycji konkursu „Fundusze Europejskie w kadrze” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Energa Camerimage w Toruniu.

Na konkurs od kilkunastu lat zgłaszane są filmy promocyjne z całej Polski. Warunkiem udziału w tym plebiscycie jest ich związek z funduszami unijnymi. Z każdym rokiem rywalizacja jest coraz trudniejsza. Regiony prześcigają się wzajemnie w pomysłach na ukazywanie efektów wdrażania funduszy w swoich okolicach. Od zeszłego roku, do konkursu wprowadzono dodatkową konkurencję – spoty o tematyce wykorzystania Funduszy Europejskich na walkę z COVID-19.

W skład jury Konkursu wchodzą przedstawiciele branży marketingu i reklamy, twórcy filmowi zaproszeni przez organizatorów Festiwalu, a także przedstawiciel Komisji Europejskiej.

W tym roku uznanie jury zdobyliśmy właśnie za spot o trudnej i nierównej walce z pandemią Covid.

Zobacz nagrodzony spot:

 

Przypomnijmy, do tej pory Podkarpackie zostało nagrodzone czterema statuetkami Camerimage za różne spoty prezentujące efekty wdrażania Funduszy Europejskich. Zazwyczaj doceniano nas za kreatywność w tworzeniu, autentyczne historie i doskonałe obrazy

- Filmik Podkarpackiego jest perswazyjny, komunikatywny, jasny. To znak firmowy tego, co województwo robi od lat. Paradokumentalne historie, w których można przywiązać się do bohatera, to są historie które przyciągają. To dowód na to, ze Podkarpackie od lat trzyma poziom – mówił Jan Majle (copywriter, dyrektor kreatywny), jeden z jurorów.

Statuetka Camerimage

Sylwia Tęcza
Oddział Komunikacji i promocji Funduszy Europejskich