Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Posiadasz mikro, małą lub średnią firmę? Chciałbyś wprowadzić na rynek nowy lub udoskonalony produkt, ale potrzebujesz na to funduszy? Mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Możesz zdobyć je z Unii w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Właśnie uruchomiony został konkurs na bony na innowacje. Zobacz co pomogą Ci zrealizować pieniądze uzyskane z bonów. Sprawdź ile można dostać i jakie warunki musisz spełnić.

Gdzie znajdę ogłoszenie o naborze?

W dniu 21 października uruchomiony został konkurs na bony na innowacje. Wszelkie informacje, zasady, wymogi, jak również zestaw potrzebnych dokumentów oraz terminy naboru wniosków znaleźć można na www.rpo.podkarpackie.pl w zakładce: Skorzystaj, a następnie pod ikoną: Zobacz ogłoszenia i wyniki.

W ramach bonów na innowacje dofinansowanie sięgnie 85%.

Co mogę zrealizować w ramach bonu?

Bony na innowacje to oferta dla przedsiębiorców, prowadzących swoją działalność na rynku co najmniej 12 m-cy, którzy chcieliby przeprowadzić prace badawczo – rozwojowe nad nowym produktem lub usługą. Wyjaśniając za pomocą prostego przykładu wygląda to następująco: przedsiębiorca ma pomysł na nowy produkt. Za pieniądze z bonu będzie mógł wejść w współpracę z jednostką naukową i przygotować się do przeprowadzenia specjalistycznych badań nad tym produktem. Przedstawiciele uczelni przeanalizują pomysł, z którym przyjdzie do nich przedsiębiorca, po czym przeprowadzą analizę wykonalności i stworzą koncepcję oraz plan realizacji prac badawczych lub rozwojowych. Efektem projektu będzie opracowanie studium wykonalności. W praktyce oznacza, że przedsiębiorca po zakończeniu współpracy z uczelnią będzie wiedział jaki zespół badawczy musi powołać, jaki rodzaj i zakres prac badawczych go czeka oraz z jakimi ewentualnymi zagrożeniami musi się liczyć. Warto podkreślić, że studium stworzone w wyniku prac uczelni będzie dobrym planem dla projektu badawczo – rozwojowego, dla których także planowane jest wsparcie z RPO WP 2014 – 2020, ale już w roku 2016. Wówczas priorytetowo będą traktowane te projekty, które będą posiadały studium wykonalności zrealizowane właśnie w ramach bonów na innowacje.

Dlaczego warto złożyć wniosek?

To działanie, które ma ożywić współprace pomiędzy podkarpacką gospodarką i instytucjami naukowymi. To również pierwszy krok dla przedsiębiorcy, który w ramach nowej perspektywy ma szansę na uzyskanie dofinansowania niemalże na każdym etapie  planowanego przedsięwzięcia, związanego z wprowadzeniem na rynek np. nowej usługi bądź produktu. W efekcie z RPO WP można dostać pieniądze na opracowanie studium wykonalności projektu badawczego  - właśnie w ramach bonów na innowacje, następnie w kolejnym roku wykonać prace badawcze, również uzyskując na to dofinansowanie unijne, a następnie sfinalizować swój pomysł, czyli wprowadzić nowy produkt na rynek korzystając z bezpośrednich dotacji dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Należy jednak pamiętać, aby projekty związane były z inteligentnymi specjalizacjami w regionie, którymi są: lotnictwo i kosmonautyka, jakość życia oraz informacja i telekomunikacja.

W przypadku bonów na innowacje projekt obligatoryjnie musi wynikać z inteligentnych specjalizacji!

Ogłoszenie o naborze: http://www.rpo.podkarpackie.pl/index.php/nabory-wnioskow/446-nabor-wnioskow-w-procedurze-konkursowej-w-ramach-osi-priorytetowej-i-dzialanie-1-2-badania-przemyslowe-prace-rozwojowe-oraz-ich-wdrozenia-typ-projektu-1-bony-na-innowacje

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS